Przekształcenie indywidualnej działalności w spółkę z o.o.

Przekształcenie indywidualnej działalności w spółkę z o.o.

Zastanawiasz się jakie korzyści niesie ze sobą prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki? Chciałbyś czuć się bezpiecznie minimalizując ryzyko dotyczące swojego majątku podczas prowadzenia działalności gospodarczej? Szukasz rozsądnych rozwiązań podatkowych?

Zobacz jakie zalety niesie ze sobą prowadzenie działalności gospodarczej w postaci spółki z o.o.

Brak odpowiedzialności wspólnika za zobowiązania spółki

  • Przede wszystkim forma spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zapewnia brak odpowiedzialności majątkiem prywatnym przedsiębiorcy za zobowiązania spółki.
  • Spółka odpowiada własnym majątkiem za swoje własne zobowiązania, zatem majątek prywatny wspólnika takiej spółki (przedsiębiorcy indywidualnego, który przekształcił się w taką spółkę) jest wolny od ryzyka egzekucji w przypadku niepowodzenia biznesu.

Większa wiarygodność biznesowa

  • Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to także większa wiarygodność biznesowa działalności i podejmowanych w jej ramach przedsięwzięć. Związane jest to między innymi z większą jawnością i przejrzystością działalności spółek, co przekłada się na zaufanie Klientów i kontrahentów.
  • Nie powoduje to przy tym utraty efektów wcześniej prowadzonej działalności, gdyż, w przypadku przekształcenia, spółce z o.o. przysługiwać będą wszystkie prawa i obowiązki przekształcanego przedsiębiorcy.

Nowe możliwości rozwoju i współpracy

  • Taka forma działalności pozwala też na dynamiczniejszy rozwój biznesu między innymi także poprzez możliwość pozyskania nowych wspólników i wnoszonego przez nich dodatkowego kapitału. Możliwości związane z funkcjonowaniem spółek z o.o. pozwalają na łatwe pozyskiwanie inwestorów.
  • Spółka z o.o. pozwala również na uregulowanie dogodnych zasad działania biznesu i współpracy między wspólnikami np. poprzez rozdzielenie funkcji zarządczych, nadzorczych i właścicielskich. Możliwe jest także swobodne uregulowanie dogodnych zasad zakończenia działalności i wyjścia z biznesu.
  • Wreszcie, forma spółki z o.o. pozwala na zmniejszenie obciążeń związanych z ubezpieczeniami społecznymi, gdyż obowiązkowi ubezpieczeń społecznych nie podlegają ani członkowie zarządu pełniący swą funkcję na podstawie powołania, ani wspólnicy co najmniej dwuosobowych spółek.

Przekształcenie działalności indywidualnej w spółkę z o.o. ma zatem bardzo wiele zalet a sama procedura nie jest ani długotrwała czy skomplikowana, ani też kosztowna.